ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
Text/HTML

به منظور رفاه حال شما زايرين محترم نکاتی را مورد ورود و خروج کالای همراه زايران متذکر می شويم :
کالای قابل حمل رايگان
حجاج محترم می توانند دو ساک مسافرتی متحدالشکل با ابعاد ( 30×45×55 سانتيمتر ) را که سازمان حج و زيارت از طريق مديران کاروانها به آنان تحويل داده است به داخل کشور حمل نمايند :
الف - حجاج می توانند دو ساکی را که از طرف سازمان حج و زيارت به آنها تحويل داده شده است جمعا وزنی معادل 40 کيلوگرم کالا به کشور حمل کنند .
ب - ساک دستی کوچک به ابعاد (20×30×35سانتيمتر ) برای جادادن وسايل شخصی با ارزش و کم حجم که زايران می توانند آن را با خود به داخل هواپيما ببرند .
1_ از قرار دادن اشيايی نظير چاغو ،ناخن گير ، قيچی ، ابزار فلزی ، اسلحه اسباب بازی ، وسايل و آلات مشکوک و غير قابل بازرسی در اين ساک خودداری گردد .
2_ زايران محترم برای حمل آب زمزم بايد بطريهای مناسبی را که بتوان در ساک کوچک جای داد انتخاب نمايند . حمل آب به داخل هواپيما خارج از ضوابط فوق به دليل مشکلات فنی ممنوع است .
محدوديتهای کالای همراه حجاج
چنانچه حجاج گرامی اقدام به خريد هرگونه کالا ، خارج از ضوابط و شرايط تعيين شده نمايند و یا بسته های نايلونی اضافه بر ساک کوچک داشته باشند ،مشمول پرداخت اضافه بار و مقررات گمرکی خواهد شد .
ترخيص و تحويل بار حجاج
ساکهای مسافرتی حجاج در صورتی که حاوی کالای ممنوعه نبوده و یا جنبه تجاری نداشته باشد ،به عنوان کالای مجاز ، مشمول تسهيلات گمرکی خواهد بود و مسئولان گمرک مساعدت لازم را برای ترخيص آنها به عمل خواهند آورد .
مقررات کلی ورود کالا
کلیه زايران محترم بر اساس ماده 31 آیين نامه اجرايی قانون و مقررات صادرات و واردات ، می توانند حداکثر تا سقف ارزشی 80 دلار ، کالای مجاز را بدون پرداخت حقوق گمرکی ترخيص نمايند و مازاد بر آن در صورت نداشتن جنبه تجاری با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی قابل ترخيص است .
کالاهای غير قابل حمل
کالاهای زير از سوی مديران کاروانها به عنوان بار همراه زاير محسوب نمی شود و زايران محترم بايستی از خريد آنها جدا خودداری نمايند :
انواع تلویزيون ، ضبط صوتهای بزرگ ، چرخ خیاطی ، جارو برقی ، ماشين ظرفشويی و لباسشويی ، انواع يخچالها و فريزر ، آبگرمکن ، اجاق گاز ، دوچرخه ، کالسکه بچه ، فرش ماشينی ، موکت ، ماشين بافندگی ، چينی آلات ، موتور برق ، کولر گازی و ...